12.03.2021

Trądzik pospolity – uporczywa dolegliwość

Czym jest trądzik?

Trądzik pospolity (acne vulgaris) to przewlekła choroba zapalna jednostek włosowo-łojowych, która klinicznie charakteryzuje się obecnością wykwitów niezapalnych (zaskórników otwartych i zamkniętych) oraz zapalnych (grudek i krost) – z różnym nasileniem bliznowacenia oraz zazwyczaj wzmożonym wydzielaniem łoju.

 

Mamy kilka przyczyn powstawania trądziku:

  • nadmierne wydzielanie łoju
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry
  • zbyt duża ilość bakterii Propionibacterium acnes
  • nadmierne rogowacenie mieszka włosowego
  • stan zapalny
  • zaburzenia hormonalne

Jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku jest nieodpowiednia pielęgnacja skóry tłustej, mieszanej. Jej głównym problemem jest ilość i jakość wydzielanego sebum.

Pamiętaj że zaskórniki to nic innego jak zaczopowany łój!!!

Jak pielęgnować skórę  aby nie dopuścić do powstania zaskórników i stanów zapalnych?

Mamy dla Ciebie kilka propozycji zabiegowych. Przede wszystkim Mikrodermabrazja diamentowa. Wspiera pielęgnację cery trądzikowej, głównie dlatego, że mechanicznie złuszcza naskórek. To zabieg bezbolesny i krótki, który największe efekty przynosi, gdy wykonywany jest  w seriach, np. 5 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Mikrodermabrazja usuwa zrogowaciały naskórek, ogranicza łojotok, zmniejsza przebarwienia, zwęża rozszerzone pory oraz likwiduje blizny potrądzikowe. Zabieg ten  przygotowuje skórę do dalszych zabiegów.

Kolejnym zabiegiem odświeżającym i oczyszczającym cerę jest Peeling kawitacyjny. Pomaga w pozbyciu się nadmiaru sebum, zaskórników, martwych komórek naskórka i bakterii. Wpływa na poprawę nawilżenia, a także koi i regeneruję skórę. Peeling kawitacyjny dodatkowo sterylizuję cerę, zwalcza bakterię odpowiedzialne za powstawanie wyprysków. Zabieg ten przeprowadza się specjalną szpatułką wytwarzającą fale ultradzwiękowe, które w obecności płynu tworzą mikroskopijne pęcherzyki powietrza  wypełnione rozrzedzonym gazem.. Powstałe pęcherzyki  powiększają się i gwałtownie pękają, oczyszczając w ten sposób skórę z martwych komórek naskórka, sebum i zaskórników. Po peelingu nakładamy preparaty z aktywnymi składnikami , gdyż cera wykazuje wtedy większą przyswajalność i produkty mogą penetrować głębiej.

A może Oxybrazja peeling tlenowo-wodny?

Oxybrazja to nowy rodzaj mikrodermabrazji, którego celem jest oczyszczenie, nawilżenie i dotlenienie skóry. Zabieg wykonywany jest strumieniem tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Oksybrazja przeznaczona jest dla osób o  skórze wrażliwej, skłonnej do rumienia, naczynkowej i trądzikowej a także kobietom w ciąży. Zabieg ten nie powoduje podrażnienia skóry. Wykonywany jest na mokro, co daje uczucie chłodu i ukojenia. Zabieg bardzo skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz zwęża pory. Jak dobrze wiemy trądzik tworzą bakterie beztlenowe, które pod wpływem wprowadzanego pod ciśnieniem tlenu szybko ulegają zniszczeniu.

Absolutną nowością jest zabieg laseroterapii z wykorzystaniem lasera Nd-YAG Q-switched generującego w połączeniu z maską karbonową, tzw. Peeling Węglowy. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności skóry, zagłębienia, pory i absorbują energię światła laserowego. Rezultat to oczyszczone i zwężone pory skóry, zmniejszenie stanów zapalnych, ujednolicony koloryt, stymulacja produkcji kolagenu, stymulacja komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

Nie masz czasu na długie zabiegi kosmetyczne?

Masz okienko  w pracy?

Nie możesz pozwolić sobie na efekty uboczne po zabiegu?

Mamy dla Ciebie szybki, bezinwazyjny zabieg oczyszczający i złuszczający skórę!!! Bio Electro Peeling to jedyny na świecie rodzaj nieinwazyjnej i niemechanicznej mikrodermabrazji wywołanej falami radiowymi, które najpierw usuwają martwe komórki naskórka, a następnie skeratynizowane komórki w warstwie rogowej naskórka, przyspieszając w ten sposób naturalny proces odnowy skóry. Innowacyjna metoda głębokiego złuszczania, stanowi alternatywę do chemicznych, mechanicznych i laserowych peelingów. Bio elektro peeling  poprzez mikroabrazję elektryczną stymuluje rozbicie słabych połączeń międzykomórkowych w naskórku. Rozbijając te połączenia eksfoliacja następuje warstwa po warstwie i jest jednolita. Nie uszkadza skóry, nie wywołuje stanów zapalnych oraz podrażnień. Dodatkowym atutem jest bezpośrednie działanie rewitalizujące. Regularne przychodzenie na zabieg bio elektro peelingu gwarantuje normalizacje pracy gruczołów łojowych, brak wykwitów skórnych.

Zaskórniki zamknięte i otwarte jak z nimi walczyć?

Zmiany niezapalne, czyli zaskórniki zamknięte (wypukłe, o lekko białym zabarwieniu ) lub zaskórniki otwarte (czarne, małe punkciki) stanowią niewielki defekt estetyczny i są z łatwością usuwalne podczas zabiegu Oczyszczanie manualne skóry. Zabieg trwa ok. 1,5h, rozpoczyna się od przygotowania skóry za pomocą delikatnego strumienia pary wodnej połączonego z oczyszczeniem specjalnym peelingiem termicznym. Po pozbyciu się zaskórników nakładamy maskę dopasowaną do potrzeb skóry oraz planujemy dalsza pielęgnację gabinetową i domową.

Trądzik różowaty – rumień, poszerzone naczynia krwionośne , grudki i krostki…

Trądzik różowaty to przewlekła, zapalna choroba ze wzmożoną reaktywnością naczyń. Decydującym objawem w rozpoznaniu tego schorzenia jest rumień utrzymujący się  w centralnej części twarzy. Diagnozę może potwierdzić obecność wykwitów rumieniowych i grudkowo – krostkowych umiejscowionych głównie  w środkowej części twarzy a także zmian ropnych.  Wtedy sprawdzą się zabiegi z użyciem lampy IPL+RF. Urządzenie E-LIGHT (IPL+RF)   tak naprawdę jego światło IPL zabija bakterie, które są przyczyną trądziku, zmniejsza stan zapalny skóry i pomaga wyrównać koloryt jej koloryt. Ma działanie podobne do antybiotyków, tylko w przeciwieństwie do nich działa w miejscu chorobowym, nie dewastując przewodu pokarmowego. Zmniejsza ilość wydzielania sebum, spowalnia pojawianie się kolejnych wykwitów, niweluje rumień.

Trądzik zaskórnikowo -grudkowy powstaje wskutek zatkania ujść gruczołów łojowych, więc aby temu zapobiec należy wykonywać regularne złuszczanie w gabinecie. Bardzo dobrym sposobem zapobiegania i likwidacji trądziku jest zastosowanie złuszczania chemicznego. Zabiegi z kwasam dogłębnie oczyszczają skórę, zwalczając wypryski, a wygładzając cere , umożliwiają dalsze jej odżywianie. Najbardziej znane kwasy w pielęgnacji cery trądzikowej to kwas azelainowy, migdałowy, glikolowy, pirogronowy i salicylowy. Już po pierwszym zabiegu widać znaczną poprawę skóry, ale by efekt był trwały, warto wykonać 5 zabiegów  w około 2 tygodniowych odstępach. Najlepiej jesienią i wiosną , gdyż nie można po nich wystawiać skóry na słońce. Wybór produktu zależy od typu cery i zaawansowania zmian trądzikowych. W naszej ofercie zabiegowej pracujemy na profesjonalnych produktach takich firm jak PCA Skin (zabiegi złuszczające i rozświetlające skórę)Purlés Eksfoliacja kwasamiMesoestetic (medyczne peelingi złuszczające) Podczas wizyty kosmetolog dobierze odpowiednią terapie.

 

Jeśli problem trądziku dotyczy Ciebie – osoby w młodym wieku?

Idealnie sprawdzą się delikatne peelingi chemiczne (kwas migdałowy, kwas mlekowy). Złuszczanie następuje bardzo delikatnie, podobnie jak podrażnienie skóry po zabiegu. Przy trądziku warto także wykonywać zabiegi o działaniu regulującym wydzielanie sebum. Firma kosmetyczna Pielęgnacja twarzy PURLES    oferuje szczególnie młodym osobom dwa zabiegi normalizujące : Pure Rebalancing Ceremony, SensiSkin Garden Ceremony for Oily Skin oraz . Efektem tych zabiegów jest wyciszenie zmian trądzikowych, zmniejszenie przetłuszczania cery i redukcja zaskórników.

 

 

Cery tłustej nie należy wysuszać, np. kosmetykami z dodatkiem alkoholu. Przy pielęgnacji skóry problematycznej należy uwzględnić nawilżanie, normalizację wydzielania sebum oraz dodatkowo włączyć kosmetyki o działaniu antybakteryjnym. Oprócz pielęgnacji ważne jest także utrzymywanie zdrowej diety, aktywność fizyczna, dbanie o czystość pościeli, unikanie dotykania twarzy rękami, w tym co ważne – nie należy samemu pozbywać się zmian trądzikowych.

JAKI ZABIEG BĘDZIE DLA CIEBIE NAJLEPSZY?

Ilość  zabiegów na przebarwienia może powodować trudności z wyborem. W naszym salonie ferujemy bezpłatne konsultacje, w ramach których – po przeprowadzonej analizie skóry oraz  wywiadzie zaproponujemy indywidualny plan zabiegowy dostosowany do potrzeb klientki oraz pielęgnacje domową. Skontaktuj się z nami i umów na wizytę!